Årjängstravets Kallblodsmästare 2022

Det är dags för årets upplaga av Årjängstravets Kallblodsmästare att starta. Poängberäkningen startar 29 januari och håller på fram till 16 september med final 2 oktober. Lycka till!


Alla kallblodiga hästar som startar på Årjängstravet 29 januari till 16 september samlar poäng och de 15 hästar som samlat flest poäng enligt poängskalan är startberättigade i finalen. Kallblodsfinalen körs under Interjakts travdag 2/10.

Hästar som gör mer än fem starter på Årjäng under året får ytterligare 1 poäng.

POÄNGSKALA:
• 8 poäng vid seger
• 6 poäng vid 2:a plats
• 5 poäng vid 3:e plats
• 3 poäng för annan pris placering
• 1 poäng för övriga startande

Ställning efter 12 augusti:

Rams Bror* (NO) 30
Edbjörn 28
Båstadstjerna* (NO) 25
Svein Frost* (NO) 20
Basisten 16
Fina Boelito 16
S.K.'s Ariel* (NO) 16
Eld Riga 15
Tors Spik 15
Vesle Tora* (NO) 15
Dine Lotta (NO) 14
Kruttlappen Vår* (NO) 14
Troll Tundra (NO) 14
Kalmira* (NO) 13
Lysjö Isa 13
Rolf Martin* (NO) 13
N.O.Dröm (NO) 12
Bol Igel* (NO) 11
M.H.Herkules* (NO) 11
Rina C.K.* (NO) 11
Snellablesa* (NO) 11
Snotra A.K. (NO) 11
Garli Kongen* (NO) 10
Klocksve Sprinten 10
Melvinna 10
Nordby Elle* (NO) 10
Brenne Rön* (NO) 9
Crussi Dull 9
Frosta 9
Gull Tina* (NO) 9
Mc Vilja* (NO) 9
Mjölner Järven* (NO) 9
Prontoprinsen* (NO) 9
Tangen Tore* (NO) 9
Teddy Best* (NO) 9
Alonso O.R.* (NO) 8
Arja Oda* (NO) 8
Aske Eira* (NO) 8
Dagslill (NO) 8
Debra* (NO) 8
GyldenGutten Stöen (NO 8
Kong C.K.* (NO) 8
Lykkje Pelle* (NO) 8
Lysjö Kasper 8
M.C.Odina* (NO) 8
Nordby Flamme* (NO) 8
Saganatt* (NO) 8
Suså Ö.K.* (NO) 8
Valle Grid* (NO) 8
Voje Linn* (NO) 8
Kaptein Kuling* (NO) 7
Sogns Basse* (NO) 7
Stommens Berta 7
Troll N.O. (NO) 7
Balder Töffen S.K. (NO 6
Bol Lena* (NO) 6
Brevik Vira* (NO) 6
Eld Snabben 6
Finseth Vind* (NO) 6
Kolbu Prinsen* (NO) 6
L.D.Lina* (NO) 6
Lomelino 6
Madeleine R.* (NO) 6
Midnatt Tulla* (NO) 6
Mjölner Janina* (NO) 6
Nordby Fröy* (NO) 6
Stilig Karl 6
Torderud Järva* (NO) 6
Torderud Stjernen* (NO 6
Tripsson Ö.K.* (NO) 6
Troll Blända 6
Wolt* (NO) 6
Baias* (NO) 5
Buska Blyg 5
Hammars Önska 5
Ingtina* (NO) 5
Lilja V.A.* (NO) 5
Lysjö Wilma 5
Misi Ö.K.* (NO) 5
Odin Svarten* (NO) 5
Prins Villiam* (NO) 5
Birk Jahn Sjur* (NO) 4
Börke Loke* (NO) 4
Dorpa* (NO) 4
Gompen Elden (NO) 4
Gull Stjerne* (NO) 4
Jojo Dox 4
Neslands Jerven* (NO) 4
Röyns Nora (NO) 4
Stjärnviking 4
Super Silje (NO) 4
Tarragon Tabac 4
Tor N.O.* (NO) 4
Vollanfaks 4
Anneros Edvard 3
Aske Faks* (NO) 3
Björnemyr Tore* (NO) 3
Björneng Betty* (NO) 3
Christina K.* (NO) 3
Direktör Ribe* (NO) 3
Ersa Frej 3
Finnskog Bolt* (NO) 3
Granli Blesen* (NO) 3
Harkar* (NO) 3
Hauan Rödi* (NO) 3
Haugestad Duft* (NO) 3
Haugestad Våle (NO) 3
Helma* (NO) 3
Hvalstad Lill* (NO) 3
Jerven U.N.* (NO) 3
Jetalatotning* (NO) 3
Justus N.A. 3
Kjekk Mille* (NO) 3
Klack Tekla 3
Klocksve D.Under 3
Knalltöffe Tini* (NO) 3
Kolli Jodin* (NO) 3
Komnes Prinsessa* (NO) 3
Korea* (NO) 3
Lommelerke 3
Lykkje Cornelius* (NO) 3
Lystad Balder H.* (NO) 3
Lättis* (NO) 3
Mino Tabac 3
Mo Ronja* (NO) 3
Mörten 3
Mörtvedt Iris* (NO) 3
Odelia C.G. 3
Olav* (NO) 3
Perle Bo 3
Rappterna* (NO) 3
Rasken Mollyn (NO) 3
Rei Sola* (NO) 3
Sagoprins Jevi 3
Snabba Beslut T.A.* (N 3
Snuppa H.B.* (NO) 3
Spik Borken* (NO) 3
Stommens Claes 3
Supermusse 3
Tenning* (NO) 3
Trö Flax* (NO) 3
Zodiak 3
Å.M.Luna* (NO) 3
Äppelbo Killen 3
Öygard Pål (NO) 3
Öygard Ronja* (NO) 3
Drömsaga 2
Fina Stjernelita 2
Fjord Jenta* (NO) 2
Nettan Viking 2
Teo* (NO) 2
Alm Lyana (NO) 1
Aner Ikke* (NO) 1
Arevs Madicken 1
Balder Perla* (NO) 1
Björnli Ada (NO) 1
Borking 1
Brödsjö Brisa* (NO) 1
Fantomet* (NO) 1
Farddalas* (NO) 1
Fjord Stina (NO) 1
Frk.Bente* (NO) 1
Furderud Faksa* (NO) 1
Furderud Stjerna* (NO) 1
Grim (NO) 1
Guli Birk 1
H.G.Odne* (NO) 1
Heggine* (NO) 1
Hildas Adina U.N. 1
Horgen Elvy (NO) 1
Janica 1
Jokke Ålj 1
Järvsö Kristian 1
Järvsö Sally 1
Järvsö Tudo 1
Klack Sigrid 1
Kleppe Tuå* (NO) 1
Lodins Luna* (NO) 1
Lykke Odina* (NO) 1
Lykkje Tuva* (NO) 1
Lystad Odin H.* (NO) 1
M.E.Oda (NO) 1
Mintor* (NO) 1
Monster Brage Bo 1
Moshus Prinsen 1
Må Bäst 1
Oss Can 1
Pelle Per 1
Pålly Tulla* (NO) 1
Rive Sjur (NO) 1
Sjöli Fryd* (NO) 1
Skogli Villiam* 1
Slotts Ingvild 1
Slotts Rigo 1
Sölvsveds Atlas 1
T.B.'s Minar* (NO) 1
T.K.Lars* (NO) 1
Tangen Åsar (NO) 1
Teaknekten* (NO) 1
Tekno Perla 1
Tekno Viking (NO) 1
Tom Peng Pung E.E.* (N 1
Tåga Viktor 1
Valle Brisa* (NO) 1
Valle Gyda* (NO) 1
Vilde af Sola (NO) 1
Åsa O.K.* (NO) 1

 

 


Alonso O.R. - Espen A Schem 

Årjängstravets Kallblodsmästare 2021

Alonso OR heat.jpg

Alonso OR def.jpg

Alonso OR pris.jpg

Alonso OR mål.jpg

Alonso OR krans.jpg

björnemyr box.jpg

Tvåa var Björnemyr Dennis och John Ö Jensen. Här med skötare Louise.

 

Fina boelito pris.jpg

Trea var Fina Boelite och Emil Sillén, här med tränare Maija Rajala också.

Klicka för fullständigt resultat från travdagen


infoarjang@arjang.travsport.se