Nordmarksmästaren omgång 4

Johanna Frykler drar undan i ledningen av Nordmarksmästaren och har öppnat upp ett par längder till Roger Nilsson som hittat vinnarhålet då flera i den främre träffen börjar få problem med aktionen (eller orken). Noterbart att en kvartett valde att rycka både tussar och norskgas och sätta allt på ett kort men det slutade tyvärr illa för samtliga. Gunilla Karlsson har kastat loss från köposition och närmar sig med stormsteg ute i spåren och frågan är om avancemanget kommer att fortsätta. Om en vecka får vi svaret!

1. (1) Johanna Frykler 2.566:- (Lopp 1, 2 Key West Snapper 300 V)
2. (4) Roger Nilsson 1.900:- (Lopp 1, 6 Aron Palema 200 V)
3. (2) Mikael Solberger 1.398:- (Lopp 5, 5 Valkyria K. 800 P)
4. (14) Martin Frykler 1.328:- (Lopp 5, 3 La Viva 150 V)
5. (8) Bodil Aronsson 1269:- (Lopp 3, 1 Rappnor 500 P)
6. (24) Gunilla Karlsson 1204:- (Lopp 5, 3 La Viva 200 V)

7. (3) Greger Artursson 1.179:- (Lopp 4, 4 Enjoy’s Top Gun 1000 P)
8. (7) Rita Carlsson 1048:- (Lopp 8, 1 Torö Stjerna 200 P)
9. (24) Lennie Olsson 1044:- (Lopp 2, 6 Tipsy Face 200 V)
10. (13) Sebastian Kristiansson 944:- (Lopp 6, 7 Man O’War 100 P)
11. (5) Ola Karlsson 870:- (Lopp 7, 5 Profinitif 500 V)
12. (6) Sylve Johansson 830:- (Lopp 1, 6 Aron Palema 500 P)
13. (14) Lena Andreasson 800:-
13. (14) Christer Hildén 800:-
13. (11) Inga-Lill Ryman 800:- (Lopp 4, 4 Enjoy’s Top Gun 100 V)
16. (19) Sandra Edvardsson 700:-
16. (19) Ulf Forsed 700:-
16. (19) Martin Olsson 700:-
19. (22) Terese Carlsson 670:-
20. (9) Roger Häggbom 668:- (Lopp 3, 1 Rappnor 500 V)
21. (24) Margareth Hildén 500:-
21. (24) Kenth Gustafsson 500:-
23. (10) Lars Jonasson 450:- (Lopp 5, 11 Bravo Qadir 500 V)
23. (31) Kenth Pettersson 450:-
25. (14) Lena Lidén Jonasson 400:- (Lopp 4, 6 Visentini 400 V)
26. (12) Göran Axelson 360:- (Lopp 7, 5 Profinitif 500 V)
27. (24) Tony Hilmersson 300:- (Lopp 5, 5 Valkyra K. 200 V)
27. (24) Gunnar Jonasson 300:- (Lopp 9, 3 Sir M.M. 200 V)
27. (24) Fredrik Liljeqvist 300:- (Lopp 5, 2 Bikila 200 V)
30. (32) Liselott Carlsson 200:- (Lopp 5, 11 Bravo Qadir 100 VP)
31. (33) Kenneth Gustafsson 200:- (Lopp 4, 6 Visentini 100 V)

Utslagna:
(18) Claes-Gunne Fransson 0:- (Lopp 1, 1 Marvelous Fam 773 P)
(23) Fredrik Fällgren 0:- (Lopp 3, 1 Rappnor 583 V)
(34) Ryno Lindkvist 0:- (Lopp 8, 11 Thess Prinsessa 100 V)
(30) Johan Myrman 0:- (Lopp 1, 6 Aron Palema 471 P)
Yvonne Blomqvist 0:-
Alexander Björnestad 0:-
Göran Eriksson 0:-
Claes Glan Rohm 0:-
Jonas Julin 0:-
Jonas Kashammar 0:-
Magnus Mattsson 0:-
Peter Nilsson 0:-
Trond Otrebsi 0:-
Håkan Samuelsson 0:-
Niklas Vestby 0:-