Nordmarksmästaren omgång 1

Då är första omgången av Nordmarksmästaren 2018 avklarad och glädjande nog har nästan 40 personer provat lyckan. Bortsett från några som ”felade bort sig” direkt blev det ingen större dramatik från start utan fältet ser vidöppet ut inför nästa omgång, som dessutom lär locka ännu fler deltagare. Om en vecka kör vi igen!

1. Daniel Schützer 1620:- (Lopp 6, 7 Sirikit 1000 V)
2. Fredrik Fällgren 1372:- (Lopp 1, 5 Rolex Bigi 200 V)
3. Even Elvenes 1247:- (Lopp 8, 5 Grislefaksen G.L. 250 V)
4. Terese Carlsson 1099:- (Lopp 8, 5 Grislefaksen G.L. 100 V)
5. Marie Jonasson 1090:- (Lopp 5, 6 X.L.Bygg Palema 100 P)
6. Gunilla Andersson 1065:- (Lopp 4, 12 Dadou 100 P)
7. Iréne Axelsson 1030:- (Lopp 3, 5 Mjölner Zorro 100 P)
8. Mona Nordblad 1000:- (Lopp 2, 7 Calzolari 50 V)
9. Lars-Ove Jansson 950:- (Lopp 8, 1 Rive Ruska 50 V)
10. Clary Olsson 940:- (Lopp 1, 6 Fossens Bonus 30 VP)
11. Johnny Axelsson 900:- (Lopp 9, 10 Något Extra 100 V)
11. Birgitta Edgren 900:- (Lopp 8, 6 Slotts Grond 100 P)
11. Bo Edgren 900:- (Lopp 3, 11 Ty Venn 900 V)
11. Roger Häggbom 900:- (Lopp 3, 11 Ty Venn 100 V)
11. Ulf Högberg 900:- (Lopp 8, 13 Nytomt Elden 100 P)
11. Dan Olsson 900:- (Lopp 8, 11 Rasken Mollyn 100 P)
11. Charlotte Olausson 900:- (Lopp 5, 5 Just Like Messi 100 P)
11. Lennie Olsson 900:- (Lopp 3, 11 Ty Venn 100 V)
11. Evelina Terngren 900:- (Lopp 4, 11 Dallas S.I.R. 100 P)
20. Fredrik Liljeqvist 850:- (Lopp 3, 11 Ty Venn 150 V)
21. Sven Eriksson 800:- (Lopp 2, 4 Man O’War 200 V)
21. Gunnar Jonasson 800:- (Lopp 5, 4 Waikiki Silvio 200 V)
21. Ryno Lindkvist 800:- (Lopp 9, 1 Evelina C. 200 V)
21. Pär Nilsson 800:- (Lopp 2, 6 Deepak Am 200 V)
21. Inga-Lill Ryman 800:- (Lopp 2, 11 Rambo Rivner 200 V)
26. Henrik Högberg 700:- (Lopp 4, 2 Man O’War 300 V)
27. Syvle Johansson 600:- (Lopp 3, 5 Mjölner Zorro 400 V)
28. Alexander Björnstad 500:- (Lopp 5, 5 Just Like Messi 500 V)
28. Liselott Carlsson 500:- (Lopp 5, 1 Thebigbangtheory 500 P)
28. Tony Hilmersson 500:- (Lopp 1, 6 Fossens Bonus 500 V)
28. Roger Nilsson 500:- (Lopp 2, 11 Rambo Rivner 500 V)
28. Daniel Markstedt 500:- (Lopp 1, 6 Fossens Bonus 500 V)
28. Åke Persson 500:- (Lopp 4, 2 Noble Dancer 500 V)
28. Annelie Sätre 500:- (Lopp 1, 3 Quantanamera 500 P)
35. Jörgen Pettersson 200:- (Lopp 4, 3 Bra Mizzlycka 800 V)

Utslagna:
Julie Karoline Arntzen 0:- (Lopp 3, 11 Ty Venn 1000 V)
Bengt ”Kroken” Nilsson 0:- (Lopp 1, 6 Fossens Bonus 1000 V)
Thomas Wilhelmsen 0:- (Lopp 3, 9 Hadland Stjernen 1000 V)