Resultat 140405

Resultat Blomskog Travklubbs istrav 5 april 2014
Resultat med målfoto

Kval ponny

1. Lacerta – Anjela Smedhult 2.22,3 gdk
2. Devil C.C. – Nelly Jernberg 2.36,0 gdk

Kval
1. Normandy – Hans Olof Lundgren 1.19,3 odk
2. Önas Hagar – Bjarne Albinsson 1.19,5 gdk
3. Highwayman – Peter Strömberg 1.19,9 gdk
4. Melker Karma – Gunnar Kylén 1.34,3 gdk
5. Gräftrabalder – Håkan Olsson 1.34,4 gdk
Dg Reliable Joe ej gdk

Lopp 1 ponny kategori A
1. Ascot II – Madeleine C Gustafsson 2.49,3
2. Hilda III – Mathilda Gunnegård 2.49,6
3. Mendez – Martina Sahlin 2.52,0
4. Triniton – Alexandra Ingebrigtsen 3.05,9g
5. Månstorps Odessa – Tilde Sahlin 3.09,6g
6. Rågsvedens Toomai – Maja Jansson 2.58,7g
7. Danstorps Poker – Mathilda Johansson 3.17,0g
8. Solkullens Arielle – Elin Flood 2.43,9
9. Smedens General – Matilda Eklund 2.46,7g
Dg Smedens Maxig

Lopp 2 ponny kategori B
1. Johny Russ – Caroline Mattsson 2.07,5g
2. Ljungens Pirat – Linnea Alfredsson 1.54,1g
3. Ellvira – Justine Andersson 2.11,1g
4. Mr after Eight – Madeleine C Gustafsson 2.02,6
Dg Rovalds Zemper

Lopp 3 kbl 3 år
1. Vega R.B. – Marita Arvidsson 1.45,9
2. Kong Henry – Mats Andersson 1.46,6
3. Nettan Viking – Östen Johannesson 1.47,2g
4. Turbo Goggen – Per Ludvig Nilsen 1.47,8g
5. Dunita R.B. – Rune Arvidsson 1.48,7
6. Lill Kvikken – Gunnar Kylén 1.48,9g
7. Jolunda – Håkan Olsson 1.58,5g

Lopp 4 vbl fördel 3-åringar
1. Eddie – Tom Horpestad 1.21,2
2. Mias Komet – Bjarne Albinsson 1.20,6
3. Bra Mizzlycka – Jörgen Pettersson 1.22,8

Lopp 5 kbl tillägg vid varje 7000
1. Terne Rosa – Karl Gösta Edman 1.38,2
2. Kolnes Even – Ulrika Axelson 1.37,8
3. Viljefaksa – Gunnae Kylén 1.39,4g
4. Jettefrigg – Per Ludvig Nilsen 1.40,1g
Dg Lysjö Snärta

Lopp 6 vbl monté
1. Super Igor – Maria E Persson 1.19,1
2. Breadtoasted East – Lina Möllberg 1.19,2
Dg Speed Teemer

Lopp 7 vbl högst 100′
1. Moose Target – Bjarne Albinsson 1.19,4
2. Cypress Star – Peter Strömberg 1.18,8
3. Kalaschnikova Moss – Maria E Persson 1.18,9
4. Notorious Volo – Rebecca Arnerlöf 1.21,5
5. Zippo – Peter Hagman 1.21,5
Dg Manfred Broline

Lopp 8 kbl 20m 40.000, 40m 80.000, 60m 160.000, 80m 320.000 kr.
1. Vesle Sjur – Marita H Tangen 1.28,2
2. Vinnmin – Rolf Olsson 1.29,1
3. Lysjö Glimmer – Kristina Larsson 1.29,9
4. Bolpojken – Karl Gösta Edman 1.32,7g
5. Ares R.B. – Madeleine C Gustafsson 1.30,5
6. Bakkeli Grim – Mats Andersson 1.34,7

Lopp 9 vbl Tillägg vid 275.000 kr.
1. Montdore – Tom Horpestad 1.16,6
2. Olympic Pine – Marita H Tangen 1.16,2
3. Lady Coron – Rudolf Lichtenwörther 1.16,6
4. Elstar Pride – Bjarne Albinsson 1.16,6g
5. Pay Speed – Per Ludvig Nilsen 1.17,5
6. Marcus Palema – Ola Karlsson 1.16,8

Slutliga vinnare

Årets kallblod
Majgryning

Årets varmblod
Super Igor/Moose Target

Årets manliga körsven
Bjarne Albinsson

Årets kvinnliga körsven
Maria E Persson

Årets ponnykusk
Caroline Mattsson

Årets ponny kategori A
Smedens General

Årets ponny kategori B
Troll Twix

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *