Resultat 140301

Resultat med målfoto

Lopp 1 ponnylopp kategori A
1. Smedens General – Matilda Eklund 2.45,2
2. Hilda III – Mathida Gunnegård 3.02,4
3. Månstorps Odessa – Sophie Dahl 3.08,4
4. Mendez – Saga Larsson 3.03,2
5. Rågsvedens Toomai – Maja Jansson 3.06,3
6. Triniton – Emma Sanamon 3.16,4

Lopp 2 ponnylopp kategori B
1. Panter – Caroline Mattsson 2.12,1
2. Ellvira – Justine Andersson 215,2
3. Johny Russ – Johanna Eklund 2.19,8

Lopp 3 kbl Foxenpokalen 3:åringar 1640 m
1. Lisa Mollyn – Åke Lindgren 1.44,0
2. Nettan Viking – Östen Johannesson 1.44,4
3. Lill Kvikken – Glenn K Stenberg 1.44,5
4. Kolnes Lynet – John Edvard Edvardsson 1.45,1
5. Poikar – Bjarne Albinsson 1.50,2

Lopp 4 vbl högst 10′, gottg treåringar
1. Tip Toe – Sophia Jacobsen 1.21,5
2. Joe Fraizer – Tom Horpestad 1.23,0
3. Destine To Be One – Maria E Persson 1.23,0
4. Listas Yoda – Håkan Olsson 1.23,0
5. Global Punchline – Glenn K Stenberg 1.23,1
6. Midnight Joker – Bjarne Albinsson 1.24,6
7. Joe Amigo – Peter Strömberg 1.25,3
8. You Are My Heart – Gunnar Kylén 1.28,3
9. Pure Delight – Stefan Karlsson 1.28,4

Lopp 5 kbl högst 25′ 20 m vid 5′, 40 vid 15′, gottg fyraåringar
1. Majgryning – Gunnar Kylén 1.37,4
2. Lilleruds Edvin – Peter Strömberg 1.37,5
3. Kometen – Lovisa Ottosson 1.42,0
4. Fina Nelly – Emil Sillén 1.45,9

Lopp 6 vbl monté fri handicap
1. Super Igor – Maria E Persson 1.19,4
2. Danny’s Wild Lass – Jenny Ryman 1.19,5
3. Tubbe – Madelene Elgtberg 1.20,5
4. Panter Pontus – Lovisa Ottosson 1.22,3
Arras Queen DGU
Crowning Sign DGU

Lopp 7 vbl högst 25′
1. Moose Target – Bjarne Albinsson 1.19,9
2. Smirnoc Lavec – Tom Horpestad 1.20,2
3. Mellby Akacia – Per Anders Thuresson 1.21,0

Lopp 8 kbl 20 m 50′, 40 m 100′, 60 m 150′, 80 m 300′
1. Bolpojken – Karl Gösta Edman 1.33,6
2. Turstegg – Gunnar Kylén 1.31,6
3. Vinnmin – Rolf Olsson 1.31,8
4. Kolnes X.O. – John Edvard Edvardssen 1.32,1
5. Thulingtrollet – Per Anders Thuresson 1.38,3
DG Fina Elita, Reit Even

Lopp 9 vbl 20m 50′, 40 m 150′, 60 m 400′
1. Fourmatic – Peter Hagman 1.19,5
2. Cyroline – Olle Nilsson 1.18,8
3. Next Love – Tom Horpestad 1.19,7
4. C.C.Lady Aunou – Jan P Andersson 1.19,8
5. Unitron – Bjarne Albinsson 1.19,9
6. Julia Robin – Maria E Persson 1.20,0
7. Cypress Star – Peter Strömberg 1.20,1
8. Benny Boy – Roy Atle Nilsen Ruud 1.19,8
DG Maraton Thunder, Fabius

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *