Resultat 140201

Resultat Töcksmark Travklubbs istrav lör 1 feb 2014
Resultat med målfoto

Lopp 1 ponny kategori A
1. Smedens General – Matilda Eklund 2.41,9
2. Hilda III – Mathilda Gunnegård 2.54,0
3. Danstorps Poker – Mathilda Johansson 3.10,1
4. Brunette af Jäboruder – Frida Johansson 3.21,1
5. Smedens Maxig – Linnea Åhl 3.01,0
6. Mendez – Annie Arvidsson 2.56,1
7. Triniton – Tuva Andersson 2.06,7
8. Månstorps Odessa – Wilma Olsson 3.07,3

Lopp 2 ponny kategori B
1. Melanie – Julia Johansson 2.30,7
2. Troll Twix – Caroline Mattsson 2.09,4
3. Ellvira – Justine Andersson 2.13,9
4. Premino – Jessica Johansson 2.19,3
5. Rovalds Zemper – Meja Lundqvist 2.22,9

Lopp 3 Kbl 3-år 1.55,0
1. Kong Henry – Sara Agnas 1.55,0
2. Turbo Goggen – Per Ludvig Nilsen 1.55,3
3. Lill Kvikken – Glenn K Stenberg 1.55,3
4. Guli Granit – Mats Andersson 2.01,6
5. Nettan Viking – Östen Johannesson 2.06,5

Lopp 4 Vbl högst 10′, gottg 3 år
1. Dixi Surprise – Hans Lundberg 1.22,4
2. Önas Hagar – Bjarne Albinsson 1.22,4
3. Sukpoint C.C. – Peter Strömberg 1.23,2
4. Reliable Joe – Tom Horpestad 1.23,6
5. Ron Varioca – Göran S Karlsson 1.23,2
6. Global Punchline – Glenn K Stenberg 1.23,7
7. Pure Delight – Stefan Karlsson 1.31,3
8. Walker Jade – Per Ludvig Nilsen 1.32,3
9. Bon Voyage – Peter Hagman 1.32,2

Lopp 5 Vbl monté
1. Super Igor – Maria E Persson 1.24,1
2. Brattås Jageline – Camilla Oppermann 1.26,8

Lopp 6 Kbl 1.38 och sämre gottg ostartade
1. Moas Bol Eviva – Jan P Andersson 1.39,3
2. Terne Rosa – Karl-Gösta Edman 1.39,9
3. Jettefrigg – Gunnar Kylén 1.41,2
4. Moa Odina – Östen Johannesson 1.41,2

Lopp 7 Kbl höst 50′ 20 m vid 15′ 40 m vid 30′
1. Björkejento – Maria Lundgren 1.36,9
2. Hammars Önska – Bjarne Albinsson 1.36,2
Slotts Faksa UG

Lopp 8 Vbl högst 60′, 20 m vid 25′, gottg ungdom
1. Peder Mykla – Johan Danielsson 1.20,7
2. Carisma Newport – Maria Lundgren 1.20,9
3. Cypress Star – Peter Strömberg 1.20,3
4. Laptop Broline – Nelly Jernberg 1.21,5
5. Maraton Thunder – Stefan Karlsson 1.20,9
6. Surprise Judy – Tom Horpestad 1.25,0

Lopp 9 Kbl 20 m 125′, 40 m 250′, 60 m 500′
1. Höstbo Fredrik – Sara Agnas 1.30,4
2. Vinnmin – Rolf Olsson 1.31,3
3. Bolpojken – Karl-Gösta Edman 1.37,3
4. Hanses Sophia – Mats Andersson 1.37,8

Lopp 10 Vbl högst 210′, 20 m vid 95′
1. Julia Robin – Maria E Persson 1.21,8
2. Gardens Fairytale – Tom Horpestad 1.21,1
3. Max Martini – Glenn K Stenberg 1.21,2
4. Unitron – Bjarne Albinsson 1.21,2
5. Zippo – Peter Hagman 1.22,0

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *