Resultat 140111

Resultat Karlanda Travklubbs istrav 11 jan 2014

Resultat med målfoto

Lopp 1 ponny kategori A
1. Mendez – Ida Flood 2.53,2
2. Triniton – Meja Lundqvist 3.00,6
3. Smedens General – Matilda Eklund 2.41,1
4. Månstorps Odessa – Sophie Dahl 3.00,0
5. Danstorps Poker – Matilda Johansson 3.17,6
6. Brunette af Jäboruder – Frida Johansson 3.29,1
7. Lightening – Fanny Byström 2.58,6

Lopp 2 ponny kategori B
1. Troll Twix – Caroline Mattsson 2.09,9
2. Melanie – Julia Johansson 2.37,3

Lopp 3 kbl 3 år idealtid 2.00 Magnus Eliassons vandringspris
1. Vega R.B. – Marita Arvidsson 2.00,3
2. Gulia Granit – Mats Andersson 2.01,9
3. Lill Kvikken – Glenn K Stenberg 2.02,4
4. Dunita R.B. – Rune Arvidsson 2.02,6
5. Kong Henry – Sara Agnas 2.03,4
6. Slotts Vinnie – Kenneth Larsson 2.08,4

Lopp 4 vbl monté
1. Royal Flush – Tina Andersson 1.20,6

Lopp 5 kbl högst 15′, 20 m vid 3′, 40 m vid 7,5′
1. Moas Bol Eviva – Jan P Andersson 1.38,2
2. Majgryning – Gunnar Kylén 1.39,8
3. Moa Odina – Östen Johannesson 1.42,2

Lopp 6 vbl högst 10′, 20 m vid 5′
1. Dixi Surprise – Hand Lundberg 1.23,6
2. Önas Hagar – Bjarne Albinsson 1.24,3
3. Pure Delight – Stefan Karlsson 1.23,9
4. Destine to be One – Maria E Persson 1.24,7
5. Moonraker – Anders Elehn – 1.25,7
6. Miss Behave Moss – Tom Horpestad 1.25,7
Willfinish DG

Lopp 7 kbl högst 75′, 20 m vif 25′, 40 m vid 50′
1. Fina Bergakungen – Mats Andersson 1.35,2
2. Hammars Önska – Bjarne Albinsson 1.36,4
3. Sagisara – Gunnar Kylén 1.36,7
4. Skogbryn Stjerna – Frode Larsen 1.40,8
5. Slotts Faksa – Kenneth Larsson 1.42,7
Acksjökungen DGU
Raggar Rock DG

Lopp 8 vbl högst 50′, 20 m vid 25′ gottg ungdom
1. Welladay – Tom Horpestad 1.21,3
2. Maraton Thunder – Peter Strömberg 1.21,8

Lopp 9 kbl 20 vid 125′, 40 m vid 200′, 60 m vid 400′, 80 m vid 600′
1. Höstbo Fredrik – Mats Andersson 1.32,1
2. Hokseng Rypa – Frode Larsen 1.35,3
3. Turstegg – Gunnar Kylén 1.34,9
4. Castor M.O. – Nils-Olof Axelsson 1.34,9
5. Bolpojken – Karl-Gösta Edman 1.36,8
6. Bakkeli Grim – Sara Agnas 1.36,4
7. Thulingtrollet – Inge Olsson 1.37,2

Lopp 10 vbl 20 m vid 75′, 40 m vid 200′
1. Gazpower – Sara Agnas 1.20,3
2. Cocheta – Sten Nilsson 1.21,2
3. Alfons Cornelis – Tom Horpestad 1.21,2
4. Unitron – Bjarne Albinsson 1.22,1
5. Sembs Nephi – Terese Carlsson 1.21,4
6. Astor Sund – Håkan Olsson 1.20,7
7. Zippo – Peter Hagman 1.22,2
8. Cyroline – Olle Nilsson 1.21,5
9. Re Gideon – Ola Karlsson 1.22,5
10. Lady Coron – Rudolf Lichtenwörther 1.21,0
11. Nachada – Jan P Andersson 1.26,0

 

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *