Resultat 130126

Resultat Töcksmarks travklubbs istrav 26 jan
Resultat med målfoto

Lopp 1 Ponny kat A 1140m

  1. Smedens General                                   Matilda Eklund                            2.48,8
  2. Rågsvedens Toomai                               Maja Jansson                               3.00,3
  3. Brunette af Jäboruder                          Julia Johansson                           3.16,4
  4. Måntorps Odessa                                   Elin Fredvi                                     3.03,6
  5. Medalj Gold                                              Elin Brunnström                          3.08,1
  6. Triniton                                                       Anjela Smedhult                        3.52,0
  7. Mendez                                                      Frida Johansson                          2.53,3

Lopp 2 Ponny kat B 2140m

  1. Johny Russ                                                 Caroline Mattsson                     2.12,7
  2. Ellvira                                                           Justine Andersson                     2.15,7
  3. Premino                                                      Jessica Johansson                      2.22,2
  4. Celcius                                                         Mathilda Grunnegård              2.12,8
  5. Valentino Rossi                                        Linnea Alfredsson                       2.14,1
  6. Rovalds Zemper                                      Nelly Jernberg                              2.20,0

Lopp 3 Kbl 3-åringar idealtid 1.55 1640m

  1. Helge Viking                                              P-A Thuresson                              1.55,3
  2. Karolins Philip                                           Gunnar Kylén                              1.55,6
  3. Bilbo B.S.                                                    Mats Andersson                         1.56,0
  4. Torvald                                                        Per Ludvig Nilsen                       1.56,2

 

Lopp 4 Vbl högst 10000. Gottgörelse för 3-åringar 2140m

  1. Lord Coron                                                 Monia Karlsson                           1.21,3
  2. Welladay                                                    Erik Horpestad                            1.22,1
  3. Queen Size                                                H-O Lundgren                              1.21,4
  4. Monfalcone                                              Tom Horpestad                           1.22,2
  5. Monique Bråten                                      L-I Olsson                                      1.21,7
  6. Pure Delight                                              Bjarne Albinsson                        1.22,1
  7. Quantum Vanessa                                  Johanna Thuresson                   1.22,1

Lopp 5 Vbl monté                      2140m

  1. Chakana                                                      Maria E Persson                          1.21,0
  2. Super Igor                                                  Sara Agnas                                    1.20,3
  3. Black Illusion                                             Jenny Ryman                               1.21,5
  4. Nevas Ivanhoe                                         Linda Pulkkinen                          1.21,3
  5. Mac Brogård                                             Ewa Korbutiak                            1.22,3
  6. Sardoune                                                   Lena Augustsson                        1.23,6
  7. Aces Larionov                                           Camilla Opperman                     1.22,9
  8. Sir Prize                                                       Tina Andersson                           1.24,2

Lopp 6 Kbl Pokalloppet 1.38 och sämre, gottgörelse för ostartade. 2140m

  1. Fina Bergakungen                                   P-A Thuresson                                1.40,7
  2. Fjäll Humlan                                              Patrik Öhrman                             1.41,9
  3. Fina Nelly                                                   Emil Sillén                                      1.44,2
  4. Lysjö Snärta                                               Kristina Larsson                           1.44,6
  5. Norrlands Gull                                          Tom Horpestad                           1.45,0
  6. Majgryning                                                Gunnar Kylén                              1.50,0

Lopp 7 Vbl högst 60000, 20m 25000, 20m gottgörelse för körsven med ungdomslicens. 2140m

  1. Larossi                                                         Linda Pulkkinen                          1.23,1
  2. LÁmour Ideal                                            Erik Horpestad                            1.24,3
  3. Carpenters Tornado                              Per Ludvig Nilsen                       1.23,5
  4. Bon Esprit                                                   Gunnar KYlén                              1.23,8
  5. Kojjal                                                            Lars Pettersson                           1.24,3

Lopp 8 Kbl Högst 50000, 20m 15000, 40m 30000.2140m

  1. Lome Pärla                                                 Mats Andersson                         1.38,9
  2. Troll Flykta                                                 Gunnar Kylén                              1.38,0
  3. Bella R.B.                                                    Marita Arvidsson                        1.38,3
  4. Norelina                                                      Bjarne Albinsson                        1.37,5
  5. Kringelandsserina                                   Tom Horpestad                           1.39,4

Lopp 9 Vbl högst 210000, 20m 95000. 2140m

  1. Tapini                                                           Sten Nilsson                                 1.21,4
  2. Sweetness Candy                                   Linda Pulkkinen                          1.20,7
  3. Love Express                                             H-O Lundgren                              1.21,8

Lopp 10 Kbl 20m 125000, 40m 250000, 60m 500000.2140m

  1. Höstbo Fredrik                                         Eva Andersson                            1.32,9
  2. Fjeldstad Goggen                                   Per Ludvig Nilsen                       1.33,1
  3. Edner                                                           Mats Andersson                         1.34,0
  4. Lysjö Mocca                                              Kristina Larsson                           1.35,3
  5. Ternas Evita                                               Kenneth Larsson                        1.37,6
  6. Thulingtrollet                                            Inge Olsson                                  1.36,9

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *