Resultat 130223

Resultat Silleruds istrav 23 feb

Resultat med målfoto 

Lopp 1 ponny kategori A
1. 5. Smedens General – Matilda Eklund 2.44,1
2. 9. Butterfly – Kevin Hedberg 2.22,5
3. 7. L.A.Neo – Sandra Johansson 2.43,5
4. 6. Mendez – Alexandra Ingebrigtsen 2.45,8
5. 1. Brunette af Jäboruder – Julia Johansson 3.13,5
6. 4. Rågsvedens Toomai – Maja Jansson 3.01,0
7. 3. Månstorps Odessa – Sophie Dahl 3.10,2
8. 8. Lightening – Fanny Byström 2.50,8
DG Triniton

Lopp 2 ponny kategori B
1. 7. Johny Russ- Caroline Mattsson 2.09,1
2. 4. Ellvira – Justine Andersson 2.15,0
3. 6. Celcius – Mathilda Gunnegård 2.13,6
4. 5. Valentino Rossi – Linnea Alfredsson 2.15,1
DG Micklo Nick

Lopp 3 kbl. 3-åringar idealtid 1.50
1. Helge Viking – P A Thuresson 1.50,5
2. 3. Karolins Philip – Gunnar Kylén 1.49,0
3. 5. Valle Viking – Roy Atle Nilsen-Ruud 1.51,9
4. 1. Bilbo B.S. – Mats Andersson 1.47,8
5. 2. Slotts Tuv – Kenneth Larsson 1.54,6
6. 4. Ängens Molly – Sara Agnas 1.55,9

Lopp 4 Vbl Högst 10.000 kr. 20m. 5000 kr. Gottg. för ost. 3- åringar
1. 5. Lifeisgood – Anders Elehn 1.22,1
2. 2. Montdore – Tom Horpestad 1.22,8
3. 6. Vuvuzela – Östen Johannesson 1.22,6
4. 3. Quantum Vanessa – Johanna Thuresson 1.22,9
5. 1. Takemetoparadise – Erik Horpestad 1.23,7
6. 9. Big Banana – Håkan Olsson 1.22,1
7. 7. Moose Target – Bjarne Albinsson 1.23,8
8. 8. Lord Coron – Monia Karlsson 1.23,5
DG Brave Honey

Lopp 5 Kbl Raketens vandringspris Högst 10.000 kr. 20m 2.500 40m. 5.000 Gottg. ost. 4-åringar.
1. 9. Fina Bergakungen – P A Thuresson 1.39,4
2. 7. Vinn Odin – Rolf Olsson 1.39,7
3. 5. Odin Gnist – Hans-Olof Lundgren 1.43,2
4. 11. Fjäll Humlan – Patrik Öhrman 1.43,4
5. 8. Köla Mina – Mats Andersson 1.44,5
6. 2. Jettefrigg – Gunnar Kylén 1.47,1
7. 13. Rappsolo – Håkan Olsson 1.44,5
8. 6. Nytomtanna – Håkan Halvardsson 1.47,7
9. 1 Majgryning – Terese Carlsson 1.49,1
DG Fina Nelly, Hermes M.O., Lysjö Snärta

Lopp 6 Vbl Högst 100.000. 20 m. 50.000 20 m gottg.körsven ungd.licens
1. 5. Re Turbo – Anders Elehn 1.21,1
2. 1. Carisma Newport – Maria Lundgren 1.22,9
3. 3. Astoria Dotcom – Christoffer Gustafsson 1.22,3
4. 7. Bara Mary – Daniel Schön 1.22,1
5. 6. Sembs Nephi – Terese Carlsson 1.27,7
U Laptop Broline

Lopp 7 Kbl Högst 100.000. 20m. 25.000, 40m. 50.000 kr 20 m gottg.körsven med ungd.licens
1. 4. Reit Even – Elina Jernberg 1.34,3
2. 1 Fina Rosalita -Emil Sillén 1.37,2
3. 3. Zirkonia – Karl-Gösta Edman 1.39,5

Lopp 8 vbl monté fri handicap
1. 5. Nevas Ivanhoe – Jenny Ryman 1.19,7
2. 2. Mellby Vanilla – Lena Augustsson 1.20,9
3. 4. Chakana – Maria E Persson 1.21,2
4. 3. Aces Larionov – Camilla Oppermann 1.22,5
Dg Mr Centennial

Lopp 9 Vbl Lars Dunders vandringspris 20 m. 150.000, 40 m. 250.000, 60 m. 500.000 kr.
1. 10. Thai Investment – Rudolf Lichtenwörther 1.18,8
2. 7. Glorious May – Stefan Karlsson 1.19,6
3. 4. Alexander Safir – Östen Johannesson 1.19,8
4. 9. Bally’s Smash – Monia Karlsson 1.29,5
5. 5. Conda Lisa – Maria Lundgren 1.20,5
6. 6. Gittan Pride – Tom Horpestad 1.20,5
7. 3. Super Igor – Sara Agnas 1.20,6
8. 1. Julia Robin – Bjarne Albinsson 1.22,0
9. 2. Gardens Fairytale -Tom Horpestad 1.22,0

Lopp 10 Kbl Sven Karlssons vandringspris 20m. 200.000, 40m. 300.000, 60m. 500.000 kr
1. 9. Höstbo Fredrik – Sara Agnas 1.29,9
2. 1. Kolnes Pål – Ulrika Axelson 1.32,4
3. 8. Edner – Mats Andersson 1.30,9
4. 2. Flammen Stilig – Terese Carlsson 1.31,8
5. 3. Pålstegg – Gunnar Kylén 1.32,3
6. 5. Lysjö Glimmer – Kristina Larsson 1.35,6
7. 6. Thuli Silje – Håkan Halvardsson 1.38,7

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *