Resultat 120324

Resultat Nordmarks Härads travklubbs istrav 120324

Ponnylopp kategori A
1) 4. Solkullens Arielle- Elin Flood 2.43,6 2) 6. Måntorps Inferno- Sandra Johansson 2..37,0 3) 7. Butterfly- Kevin Hedberg 2.23,0 4) 1. Triniton- Sanna Olsson 3.18,0 DG Mendez och Black Prince II

Ponnylopp kategori B och russ
1) 8. Karamellen- Christina Marie Tilp 1.56,0 2) 2. Ekslätts Poseidon- Nelly Jernberg 2.14,8 3) 7. Nypon II- Caroline Mattsson 2.00,6 4) 9. Micklo Nick- Cecilia Karlsson 1..58,6 5) 3. Ellvira- Justine Andersson 6) 1. Ziccan C.C.- Ninni Abenius 2.34,0 7) 4. Celcius- Line Karlsson 2.12,0 8) 6. Ola-Matilda Svensson 2.09,4 5. Maximillian III-Daniel Persson 2.14,1

Lopp  1 monté 1140 m Thule Hästsläp – Claras – Foxen Skog & Konsult
1) 4. Nevas Ivanhoe- Maria E Persson 1.17,2 2) 5. Sir Prize- Gitte Horpestad 1.17,5 3) 6. Pearsall Dream- Matilda Svensson 1.18,4 4) 3. Aces Larionov- Camilla Oppermann 1.19,0 5) 7. Basnäs Bagera- Jenny Ryman 1.19,1 DG Hotlandcruzer F.T.

Lopp 2 Kbl 20m 40.000 40m 120.000 60m 200.000 80m 300.000 kr. Gottgö. ungdomslicens Eltjänst – Aircoil – Götes Grill
1) 10. Fjeldstad Goggen- Per Ludvig Nilsen 1.29,2 2) 3. Zeb Hegero- Mats Andersson 1.32,1 3) 9. Hammars Tommy- Gunnar Kylén 1.29,7 4) 6. Nattfrost- Erik Horpestad 1.30,7 5) 5. Flammen Stilig- Terese Carlsson 1.31,2 6) 1. Gullponken- Tomas Martinsson 1.35,2 7) 8. Silverblick- Jenny Mahony 1.32,8 8. Lysjö Glimmer- Kristina Larsson DG Fakselin

Lopp 3 Vbl h 75.000 20m 25.000 kr. Turessons Bil & Rep – NWT -Häst, Hund, Katt-shoppen. gottgö. för ungd.licens
1) 4. Laptop Broline- Per Ludvig Nilsen 1.18,1 2) 1. Livi Fortune- Matilda Svensson 1.18,5 3) 6. Cocheta- Sten Nilsson 1.7,0 4) 2. Önas Erika- Tim Nagel 1.18,7 5) 3. Early Dream- Erik Horpestad 1.20,0 6) 5 Isle of Face- Håkan Olsson 1.22,3

Lopp 4 Vbl h 200.000 20m 100.000 kr. Rustik Furuprodukter – Vet.Birgit Nicolaisen – KA-Fritid
1) 1. Sonroys Sonny- Patrik O Andersson 1.17,4 2) 2. Alexander Safir- Östen Johannesson 1.17,5

Lopp 5 Vbl h 12.000 20m 5.000 kr. Travmuseet – XL-Bygg – Årjängs Veterinär Praktik, VF gottgör. 3-år
1) 7. Kalaschnikova M.- Roger Persson 1.20,9 2) 9. Lemonitor- Håkan Olsson 1.21,0 3) 2. Allenie’s Love- Ola Karlsson 1.22,2 4) 5. Bon Espirit- Gunnar Kylén 1.21,6 5) 1. Foxtrot V.H.- Tom Horpestad 1.22,5 6) 11. Semps Nephi- Terese Carlsson 1.21,1 7) 4. Miss Sharapova- Paw Mahony 8) 8. Moonraker- Lennart Karlsson 1.23,1 9) 3. Lord Coron- Rudolf Lichtenwörther 1.24,0 10) 6. Tanja East- Tomas Gustavsson 1.25,0 DG Starchip Winner

Lopp 6 Kbl h 20.000 20m 5.000 kr. Stall Karlsson HB – Daniel Schutzer – ATG
1) 7. Bolpojken- Karl Gösta Edman 1.28,8 2) 4. Knattens Tina- ? 1.40,2 3) 6. Norelina- Gunnar Kylén 1.39,3 4) 2. Kringelandsserina- Jill Nordby 1.41,0 5) 3. Stjärnsvarten- Ola Nilsson 1.41,5 DG Gräft Flaks och Lysjö Snärta

Lopp 7 Vbl 20m 500.000 kr. Pähr och Vivan Erikssons Vandringspris. Travronden – ICA – Svensk Travsport
1) 3. Trinity Degato- Bjarne Albinsson 1.19,2 2) 1. Pacific Joy- Merete Larsen 1.20,1

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *