Resultat 120310

Resultat Silleruds travklubb 10 mars 2012

Ponnylopp kategori A
1) 10. Butterfly- Kevin Hedberg 2.27,4 2) 8. Måntorps Inferno- Sandra Johansson 2.44,5 3) 7. Stubin- Elsa Arvidsson 2.46,8 4) 6. Solkullens Arielle- Elin Flood 2.52,4 5) 5. Rågsvedens Toomai- Maja Jansson 3.02 6) 1. Brunette af Jäboruder- Julia Johansson 3.48,7 7) 4. Mendez- Sophie Dahl 3.09,9 8) 9. Julius II- Isabelle Hansen 2.45,2 9) 2. Triniton- Mathilda Gunnegård 3.30,5 10) 3. Hilda II- Line Karlsson 3.28,8

Ponnylopp kategori B & russ
1) 10. Micklo Nick- Cecilia Karlsson 2.06,9 2) 11. Zalsa- Matilda Svensson 2.08,8 3) 8. Maximillian III- Daniel Persson 2.13,5 4) 12. Nypon II- Julia Eriksson 2.06,7 5) 4. Ekslätts Poseidon- Julia Nilsson 2.24,8 6) 9. Celcius- Jessica Johansson 2.15,5 7) 1. Ziccan C.C.- Ninni Abenius 2.41,5 8) 5. Ellvira- Justine Andersson 2.30,0 9) 6. Rovalds Zemper- Nelly Jernberg 2.32,8 DG Troll Twix & Tröstads Tyra

Lopp 1 Kbl 3:åringar idealtid 1.50
1) 1. Hammars Önska- Bjarne Albinsson 1.48,7 2) 2. Lycjö Mocca- Kristina Larsson 3) 3. Moe Braga-Gunnar kylén och Bella R.B.- Marita Arvidsson 5) 9. Troll Hjalmar- Sara Agnas 1.54,3 6) 7. Acksjökungen- Mats Andersson 1.55,8 DG Smed Faksa

Lopp 2 POSTKÖRARNAS VANDR.PRIS Vbl högst 10 000, tillägg vid 5000,  20 m fördel ostartade 3:åringar
1) 10. Lemonitor- Håkan Olsson 1.24,2 2) 11. Big Banana- Anders Elehn 1.24,8 3) 12. Holdon To My Heart- Mats Andersson 2.24,2 4) 5. Matteus Bi- Tom Horpestad 1.25,0 5) 7. Lord Coron- Rudolf Lichtenwörther 1.25,5 6) 3. Gardens Fairytale- Erik Horpestad 1.26,4 7) 9. Bellis Dream- Thomas Martinsson 1.25,6 8) 8. Mias Komet- Bjarne Albinsson 1.26,4 DG Monique Bråten

Lopp 3 Vbl monté
1) Nevas Ivanhoe- Maria E Persson 1.22,9 2) 1. Aces Larionov- Camilla Oppermann 1.23,9 3) 4. Hotlandcruzer F.T.- Jenny Mahony 1.24,3 4) 2. Global Tilly- Linda Pulkkinen 1.25,5

Lopp 4 RAKETENS VANDR.PRIS Kbl högst 10 000 gottg ostartade 4:åringar
1) 9. Reit Even- Elina Jernberg 1.42,2 2) 12. Krungelandsserina- Jill ordby 1.42,1 3) 10. Gräft Flaks- Mats Andersson 1.43,3 4) 6. Fina Rosalita- Paw Mahony 1.43,5 5) 11. Knattens Tina- Gunnar Kylén 1.47,9 6) 5. Lysjö Snärta- Kristina Larsson 1.47,9 7) 8. Fina Marinetta- Emil Sillén 1.49,8 8) 7. Jalf Fly- Lars Pettersson 1.50,4

Lopp 5 NIRO INDUSTRIRÖR Vbl högst 100 000 gottg. ungdomslicens
1) 1. Early Dream- Erik Horpestad 1.23,5 2) 4. Hurry Star- Björn Ceder 1.23,0 3) 2. Önas Erika- Tim Nagel 1.23,8 4) 8. Gazzas Image- Tom Horpestad 1.22,5 5) 6. Miss Marie- Bjarne Albinsson 1.23,7

Lopp 6 Kbl högst 100 000
1) 1. Texelda- Thomas Martinsson 1.39,3 2) 5. Björnpilen- Gunnar Kylén 1.39,4 3) 3. Ederpilen- Peter Strömberg 1.39,4 4) 2. Fina Julietta- Paw Mahony 1.40,9 5) 7. Tex Jon- Håkan Olsson 1.41,0 6) 6. Nils På Änga- Mats Andersson 1.44,0

Lopp 7 SVEN KARLSSONS VANDR.PRIS Kbl 20 m 200 000 40 m 300 000 60 m 500 000
1) 6. Fjeldstad Goggen- Per Ludvig Nilsen 1.31,5 2) 5. Nattfrost- Erik Horpestad 1.32,5 3) 2. Thulingtrollet- Inge Olsson 1.36,3 4) 1. Fakselin- Paw Mahony 1.38,0

Lopp 8 LARS DUNDERS VANDR.PRIS, HIPPOS Vbl 20 m 150 000 40 m  250 000 60 m 500 000
1) 2. Fritz Othello- Per Ludvig Nilsen 1.19,9 2) 1. Staro Fighter- Tom Horpestad 1.20,7 3) 4. Alexander Safir- Gunnar Kylén 1.20,1 4) 5. Sweepy’s Girl- Björn Ceder 1.19,4

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *