Resultat 110402

Lopp 1 1640 m volt Foxenpokalen 3-åringar vandringspris

1) 1. Texelda-Thomas Martinsson 1.44,6 2) 3. E.K. Elden-Mats Andersson 1.46,6 3) 4. Moas Pilura Jo-Rebecka Hansen 1.50,2
2. Zirkonia DG

Lopp 2 2140 m volt Montélopp

1) 1. Jackson Brodde-Gitte Horpestad 1.26,8 2) 2. Aces Larionov-Mirja Sarväli 1.27,0

Första 500 m: nr 1 1.29,2
1000 m: nr 1 1.29,0

Lopp 3 2140 m volt Högst 25000 tillägg 20 m 5000-15000 20 m gottg. 4-åringar

1) 1. Bolpojken-Per-Ludvig Nilsen 1.39,4 2) 4. Ikaros Mo-Nils-Olof Axelsson 1.41,4 3) 7. Fina Julietta-? (Maija Rajala) 1.40,7 4) 3. Fina Rosalita-Kjell Sillén 1.42,9 5) 9. Alba R.B.-Marita Arvidsson 1.42,5 6) 5. Dunex-Gunnar Kylén 1.44,8 7) 6. Stjärn Pegg-Emil Sillén 1.46,2

Strukna: 2. Linde Ricka 8. Stjärnsvarten

Första 500 m: nr 4 1.42,0
1000 m: nr 4 1.42,5

Lopp 4 2140 m volt högst 10000 20 m gottg. 3-åringar

1) 1. Lava Broline-Peter Ådefors 1.21,6 2) 5. Maraton Thunder-Per-Ludvig Nilsen 1.21,6 3) 6. Brattås Jagelin-Peter Strömberg 1.21,6 4) 8. Fillan-Björn Ceder 1.21,8 5) 2. Magnetic Fightline-Jon Olsson 1.22,6 6) 7. Sölvfotens Thunder-Gunnar Kylén 1.22,0 7) 3. Brizma Star-Jörgen Pettersson 1.24,5 8) 4. My Own Devices Thomas Martinsson 1.25,1
10. Holdon to My Heart DG

Struken: 9. Carmina Burana

Första 500: nr 1 1.24,0
1000 m: nr 1 1.24,5

Lopp 5 2140 m volt högst 25000 20 m gottg. 16-20 år

1) 2. Fiona I-Ruth J Andersson 1.23,1 2) 3. Black Pearl-Rebecka Hansen 1.24,3
1. Goran och 4 Brattoscar DG

Första 500 m: nr 2 1.24,5
1000 m: nr 2 1.24,1

Lopp 6 2140 m volt V:a Fågelviks travklubbs lopp Tillägg 20 m vid vunna 50-100-150-300000

1) 9. Höstbo Fredrik-Eva Agnas 1.29,3 2) 10. Haaga Prinsen-Per-Ludvig Nilsen 1.29,7 3) 8. Frisli To Jo-Peter Ådefors 1.31,4 4) 6. Tusse Perla-Peter Strömberg 1.32,2 5) 2. Nylands Edvin-1.35,0 6) 3. Blixtra R.B-Nelly Jernberg. 1.35,9

Strukna: 1.Gullpojken 4. Edner 5. Vinnmin 7. Theoball

Första 500 m: nr 10 1.27,0
1000 m: nr 10 1.31,5

Lopp 7 2140 m volt tillägg 20 m vid vunna 50-150-400000

1) 5. Glorious May- Stefan Karlsson 1.19,7 2) 8. Mozart Fiveone-Bjarne Albinsson1.19,4 3) 7. Lemozin T.H.-Mats Andersson 1.20,5 4) 6. Gigant Hill 1.20,6 Peter Ådefors 5) 2. Der Weisse Hai-Inge Melby

Strukna: 1. Naughty Merci 3. Sonroys Sonny 4. Drottning Gull

Första 500 m: nr 2 1.25,0
1000 m: nr 2 1.25,3

Ponnylopp A

1) 3. Melody af Jäboruder-Julia Johansson 3.09,4 2) 5. Mendez-Linnea Alfredsson 3.03,2 3) 2. Triniton-Justine Andersson 3.13,1 4) 1. Black Prince II 3.14,4 4) 4. Mascot-Elin Jakobsson 3.11,4

Ponnylopp B/Russ

1) 10 Maximillian III-Eriks Horpestad 2.02,4 2) 8. Zalsa-Matilda Svensson 2.04,7 3) 11. Karamellen-Christina-Marie Tilp 1.58,8 4) 9. Nypon II 2.09,9 5) 5. Ekslätts Poseidon-Nelly Jernberg 2.21,6 6) 4. Johny Russ-Sandra Edvardsson 2.23,4 7) 3. Enets Bacardi-Erika Olausson 2.29,6 8) 7. Enets Linus-Line Karlsson 2.18,4 9) 2. Floxx-Magdalena Åhlin 2.54,0 10) El Brilli Caballo-Elin Jakobsson 2.54,4

One Response to Resultat 110402

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *