Resultat 110326

Lopp 1 2140 m volt Thule hästsläp/Claras högst 75000 tillägg 20 m vid 25000, 20 m gottg. körsven 16-20 år

1) 2. Global Mystique-Tom Horpestad 1.19,5 2) Isle of Face-Håkan Olsson 1.20,9 3) 3. Re Samson-Per-Ludvig Nilsen 1.20,3 4) 5. Naughty Merci-Patrik O Andersson 1.21,5 DG Moonlight Bråten- Eva Agnas

Första 500 m nr 4. 1.18,3
1000 m nr 4. 1.20,2

Lopp 2 2140 m volt Eltjänst/Aircoil/Götes grill högst 20000 tillägg 20 m vid 5000

1) 5. Fina ElitaEmil Sillén 1.40,2 2) 6. Alba R.B.-Marita Arvidsson 1.41,9 3) 4. Fina Julietta-Kjell Sillén 1.43,3 4) 1. Gull Fax-John Edvard Edvardsen 1.43,4 5) 3. Dunex-Gunnar Kylén 1.44,5

Första 500 m nr 5. 1.46,4
1000 m nr 5. 1.39,3

Struken: 2. Stjärnsvarten

Lopp 3 2140 m volt Thuressons bil o rep/Häst, hund & kattshopen/NWT högst 12000 tillägg 20 m vid 5000 gottg. 3-åringar

1) 7. Lantärna-Peter Strömberg 1.21,9 2) 1. Neo Palema-Tom Horpestad 1.23,5 3) 3. Brattås Jageline-Per-Ludvig Nilsen 1.23,4 4) 2. Brizma Star-Jörgen Pettersson 1.25,6 5) 6. Sölvfotens Thunder-Gunnar Kylén 1.26,1 6) 4. Ride of clicquot-Östen Johannesson 1.26,8 5. DG Valnes Bazze- Jenny Eriksson

Första 500 m nr 1. 1.27,5
1000 m nr 1. 1.27,5

Lopp 4 1140 m volt Rustik/Birgit Nicolaissen/KA-fritid monté

1) 3. Magnifique Bråten-Sara Agnas 1.16,8 2) 4. Melody Bråten-Paula Pettersson 1.17,1 3) DG Cyrac-Maria E Persson

Struken: 1. Panini

Första 500 m nr 3. 1.14,8

Lopp 5 2140 m volt B. W. Hotel/Årjängs Järn/Årjängs vet.pr./VF tillägg 20 m vid vunna 40000-120000-200000-300000 20 m gottg. 16-20 år

1) 5. Haaga Prinsen-Per-Ludvig Nilsen 1.31,8 2) 3. Nattfrost-Emil Sillén1.31,9 3) 4. Theoball-Kjell Olsen 1.32,9 4) 1. Klingsbo Iver-Rudolf Lichtenwörter 1.39,3 5) 2. Tex Jon-Thomas Martinsson 1.38,8

Första 500 m nr 1. 1.41,0
1000 m nr 5. 1.33,0

Lopp 6 2140 m volt Stall Karlsson HB/Daniel Schytzer/ATG högst 200 000 tillägg 20 m vid 100000

1) 3. Golden Stretch-Tom Horpestad 1.21,3 2) 1. Drottning Gull-Patrik O Andersson-1.21,5 3) 2. Sonroys Sonny-Ove R Andersson 1.21,6 4) 4. Mozart Fiveone-Bjarne Albinsson 1.21,7

Första 500 m nr 4 1.27,0
1000 m nr 4. 1.25,7

Lopp 7 2140 m volt Travronden/ICA/ST Vivan o Pähr Erikssons vandringspris/Amatörföreningens stora pris

1) 2. Trinity Degato-Bjarne Albinsson 1.18,2 2) 1. Classical Hill-Roger Persson 1.19,0 3) 3. Spirit of the Day-Tom Horpestad 1.18,3

Första 500 m. nr 1 1.21,0
1000 m nr 1 1.21,0

Ponnylopp A 1140 m volt grunddistans 3.10,0 rekordhandicap

1) 4. Mendez-Elin Flood 2.56,2 2) 2. Melody af Jäboruder-Julia Johansson 3.03,1 3) 5. Rågsvedens Toomai-Maja Jansson 2.54,0 4) 7. Lightening-Elin Jakobsson 2.49,9 5) 1. Triniton-Jessica Johansson 3.08,6 6) 6. Danuta af Jäboruder-Justine Andersson 2.56,6

Struken: 3. Black Prince II

Ponnylopp B/Russ 1640 m volt grunddistans 2.32,5 tillägg 20 m vid 2 sek

1) 11. Karamellen-Christina-Marie Tilp 2.00,6 2) 7. Zalsa-Matilda Svensson 2.08,6 3) 10. Nypon II-Caroline Mattsson 2.09,6 4) 1. Enets Bacardi-Erika Olausson 2.29,3 5) 4. Ekslätts Poseidon-NellyJernberg 2.23,0 6) 3. Johny Russ-Sandra Edvardsson 2.24,8 7) 6. Hygglo-Julia Erlandsson 2.24,8 8) 8. Enets Linus-Line Karlsson 2.17,7 9) 5. Floxx-Magdalena Åhlin 2.44,4

Strukna: 2. El.Brilli.Caballo & 9. Maximillian III

2 Responses to Resultat 110326

  1. Heléna skriver:

    Nattfrost kördes av Emil Sillén
    Klingsbo Iver av Rudolf Lichtenwörter

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *